Bize Yazın

Davlumbazlar

davlumbaz imalatı, davlumbaz, davlumbaz fiyatları, endüstriyel davlumbaz, sanayi tipi davlumbazlar, endüstriyel tipi davlumbaz, ev tipi davlumbaz, davlumbaz havalandırması, özel ölçülü davlumbaz imalatı, özel tasarım davlumbaz, restorant kafe davlumbazları

Davlumbazlar

Davlumbazlar, bir fan yardımı ile ortamda bulunan duman ve kokuyu hava kanalları ile dışarı atmaya yarayan cihazlardır. Özellikle restaurant, cafe, endüstriyel mutfaklar, enüstriyel tesisler, atölyeler, imalathaneler, otel ve işletme mutfakları gibi birçok alanda paslanmaz çelik davlumbaz tercih edilmektedir.

Evlerimizin mutfaklarında ocakların üzerinde bulunan aspiratör veya davlumbaz sistemlerinin de amacı yemek yaparken veya pişirirken ortaya çıkan buhar, duman ve kokuyu dışarı atmaktır. Fabrika ve sanayi kollarında kullanılan davlumbaz tipi havalandırmaların da genel mantığı aynıdır. Tek farkı bu tür yerlerde kullanılan davlumbazlar daha büyük ve daha güçlü emiş debisine sahip olmalarıdır. Genellikle 304 kalite davlumbaz en sık tercih edilen davlumbaz çeşitlerindendir. Fabrika veya tesislerde çeşitli havalandırma sistemleri kullanılmaktadır. Büyük fanlar yardımıyla ortamda bulunan duman, koku, toz partikülleri içeride bulunan hava kanallarından emilerek belirli filtreleme işlemlerinden geçer ve dışarı atılması sağlanır. Bu atılma sırasında aynı zamanda çekilen hava filtreler ile temizlendiğinden dolayı ortama temiz hava verilir ve düzenli hava akışı sağlanır.

Umutyeli Havalandırma, endüstriyel davlumbaz imalatı, montajı ve uygulamaları konusunda ürün ve hizmet sunmaktadır.